Сторінка на стадії наповнення

Гвардія наступу

У Тернопільській області розпочався проєкт зі створення додаткових штурмових бригад під назвою «Гвардія наступу». Головна мета – звільнення всіх українських земель від російських загарбників.

09:15 03.03.2023

Щодо грантової підтримки бізнесу

Міжнародна організація з міграції (МОМ) спільно з Агентством ООН з питань міграції, в рамках реалізації проєкту ,,Розвиток малих та середніх підприємств: Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу”, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, запрошує український мікро- та малий бізнес взяти участь у грантовій програмі. Основною метою грантової програми є підтримка економіки України шляхом відновлення робочих місць та виробництва, а також задоволення попиту населення на критично важливі товари та послуги. Максимальна сума гранту для мікропідприємств становить 4500 євро, для малих підприємств – 20000 євро в гривневому еквіваленті за курсом ООН. Заявку можуть подати малі та мікропідприємства, що релокуються або здійснюють діяльність в Тернопільській області та зареєстровані в Україні не менше ніж за 1 рік до дати подання заявки. Мікро- та малим підприємствам пропонується подати заявку за допомогою онлайн-форми.

12:15 20.02.2023

ДОПЛАТА ДО МІНІМАЛЬНОГО СТРАХОВОГО ВНЕСКУ — ЗАПОРУКА ЗАРАХУВАННЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

30 квітня 2022 року набрав чинності Закон України від 15 лютого 2022 року № 2040-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства», яким, зокрема, внесено зміни до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) щодо розміру доплати до мінімального страхового внеску, яку необхідно здійснити для зарахування неповного місяця роботи як повний місяць, а саме — якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення, відповідної доплати до суми страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати, таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Порядок здійснення такої доплати визначено у розділі 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663. Для прикладу: особа звернулась до органу Пенсійного фонду України з заявою про здійснення, у січні 2023 року, доплати до мінімального страхового внеску за неповні місяці роботи січня 2010 року, березня 2011 року та травня 2017 року. За даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, за січень 2010 року особі нарахована заробітна плата у сумі 700,00 грн, на яку нараховано та сплачено страхові внески у сумі 246,40 грн (700,00 * 33,2% + 700,00 * 2%). За березень 2011 року особі нарахована заробітна плата у сумі 900,00 грн, на яку нараховано та сплачено єдиний внесок у сумі 312,30 грн (900,00 *34,7%). За травень 2017 року особі нарахована заробітна плата у сумі 1200,00 грн, на яку нараховано та сплачено єдиний внесок у сумі 264,00 грн (1200,00 *22%). Мінімальна заробітна плата, встановлена законодавством на дату здійснення доплати, становить 6700,00 грн, мінімальний страховий внесок — 1474,00 грн (6700,00 * 22%). Таким чином, особі необхідно здійснити доплату за січень 2010 року в сумі 1227,60 грн (1474,00 - 246,40), за березень 2011 року — у сумі 1161,70 грн (1474,00 - 312,30) та за травень 2017 року — в сумі 1210,00 грн (1474,00 - 264,00). Загальна сума доплати становить — 3 599,30 грн. Особи, які здійснили доплату до мінімального страхового внеску, формують і подають до органів Пенсійного фонду самі за себе відомості про суми доплати.

13:17 13.02.2023

Золотниківська ТГ продовжує співпрацю з Програмою DOBRE

Третього лютого 2023 року Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Програма DOBRE ) та Тернопільська обласна державна адміністрація підписали меморандум про співпрацю. Серед основних напрямів Програми DOBRE на 2022-2025 роки – залучення громадськості до управління справами територіальних громад, підтримка місцевого економічного розвитку, консультаційна допомога в управлінні фінансами бюджетів громад, вдосконалення послуг місцевого самоврядування, грантова підтримка та допомога громадам у подоланні наслідків війни. Меморандум підписали керівник Програми USAID DOBRE Брайан Кемпл та голова Тернопільської ОВА Володимир Труш за участі представників Програми, голів громад-партнерів із Тернопільщини, журналістів.

19:45 03.02.2023