Сторінка на стадії наповнення

Дата: від до Скинути

Як не потрапити у пастку шахраїв під час онлайн-шопінгу – рекомендації кіберполіції

В інтернеті можна купити все, що завгодно. Просто, зручно та швидко. Втім, варто пам’ятати, що існують ризики постраждати від дій аферистів, адже продаж неіснуючих товарів – найрозповсюдженіша схема шахрайства у віртуальному просторі. Нагадуємо правила безпечного онлайн-шопінгу.   Найчастіше зловмисники ошукують громадян, продаючи неіснуючі товари на майданчиках оголошень або у соцмережах. Як правило, у таких випадках головна умова купівлі – повна або часткова переплата. На шахрайство також може вказувати й значно нижча ціна товару в порівнянні з аналогічними пропозиціями. Ще одна поширена схема шахраїв – створення фішингових ресурсів, які зовні схожі на популярні інтернет-магазини. Сплачуючи на таких сайтах, покупець не лише залишається без бажаного товару, а й «передає» дані банківської картки аферисту. Надалі, володіючи такими відомостями, зловмисники привласнюють гроші з рахунків громадян. Кіберполіція рекомендує дотримуватися наступних порад для безпечного шопінгу в інтернеті: - купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах та переконайтеся у правильності URL-адреси необхідного сайту. Навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт; - надайте перевагу післяплаті, аби мінімізувати ризики шахрайського заволодіння грошима; - не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії); - для онлайн-шопінгу краще завести окрему інтернет-картку і переказувати на неї лише суму, необхідну для оплати; - у разі купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання. Відео за посиланням: Купуєте через Інтернет? Обирайте післяплату!

10:59 26.07.2023