Вшанування дня пам’яті – 80 років із часу масових розстрілів української інтелігенції в урочищі Сандармох

Дата: 26.10.2017 13:21

Зазначений день пам’яті встановлений постановою Верховної Ради України від 05.10.2017 № 2161 щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році, повідомляє Нацрада на своєму сайті.

«Урочище Сандармох у Медвеж’єгорському районі Республіки Карелія стало місцем поховання для в’язнів Соловецьких таборів, яких знищували на материку, а також в’язнів Біломорсько-Балтійського каналу. 27 жовтня, 1–4 листопада 1937 року тут було розстріляно 1111 осіб, серед яких 170 українців. Це – письменники, вчені, актори. Про урочище Сандармох як могильник НКВС стало відомо 1997 року, коли на базі архівних матеріалів його розшукав дослідник і правозахисник з Петрозаводська Юрій Дмітрієв разом із головою «Меморіалу» з Петербурга Веніамином Іоффе. Усього на цій території виявлено 236 розстрільних ям», - йдеться в повідомленні.

Регулятор нагадує, що при плануванні програм і передач на цей день телерадіокомпаніям необхідно керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412).

У день пам’яті телерадіоорганізації зобов’язані внести до телерадіопередач та сітки мовлення такі зміни:

поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті;
припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач;
під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події;
оголосити о 12.00 хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома, якщо інше не передбачено відповідним нормативно-правовим актом.