Золотниківська громада
Теребовлянський район, Тернопільська область

Щодо недотримання правил пожежної безпеки

Жителям населених
пунктів
Золотниківської сільської ради
        Щодо недотримання правил
         пожежної безпеки.

Відповідно до листа Державного агенства автомобільних доріг України  щодо недотримання громадян правил пожежної безпеки на сільськогосподарських угіддях, що призводять до задимлення навколишнього природного середовища, в тому числі автомобільних доріг, що погіршує умови видимості та спричиняє дорожньо-транспортні пригоди повідомляємо наступне. 
Спалювання листя на подвір’ях, сільськогосподарських угіддях є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом в повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря.
Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статті 50 Конституції України, статей 9,12 Закону України «Про  охорону навколишнього природного середовища», статті 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», пунктів 3.6.14.,3.7.4.Правил утримання жилих будинків та  прибудинкових територій, пунктів 3.6., 6.4.2.Правила утримання залених насаджень у містах  та інших населених пунктах  України, Закону України «Про благоустрій в населених  пунктах». Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність  відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з накладенням адміністративних стягнень в розмірі від 340 грн.
    У зв’зку з вищенаведеним звертаємо, Вашу, увагу на дотримання вимог чинного законодавства з пожежної безпеки.


                                                                                                   Виконавчий комітет
                                                                                  Золотниківської сільської ради« повернутися до списку новин